ZWOLLE - Op en rond zaterdag 21 juni 2025 vindt de vierde editie plaats van de Dag van de Componist. Tijdens het landelijke festival zetten meer dan twintig deelnemende steden hun componisten in de schijnwerpers met allerlei activiteiten, zoals concerten, workshops en lezingen. Het publiek kan van station naar station meereizen met de New Music NOW Express. Live-optredens vinden plaats in de drie treincoupés en op stations. Radiostation NPO Klassiek en online muziekplatform newmusicnow.nl besteden volop aandacht aan Nederlandse nieuwe muziekkunst. De Dag van de Componist is een initiatief van New Music NOW en is uniek in Europa.
Met de Dag van de Componist viert Nederland het belang, de waarde en het plezier van nieuwe muziek. Componisten die hier en nu in ons land actief zijn, verdienen het om veel vaker gehoord te worden. Op het festival staan zij daarom volop in de belangstelling, in al hun veelzijdigheid.
Het is de intentie van de Zwolse Beiaardstichting om jaarlijks aan deze terugkerende dag deel te nemen. Ook vorig jaar ‘vielen er stukken’: aan Zwolle gerelateerde composities voor beiaard.
Dit jaar presenteert de Belgische beiaardier Jasper Depraetere zijn blik op Nederlandse muziek. Op het plein voor de Peperbus spelen de harpistes Iris van der Ende, Eoin Hofman en Jessica van Zeijl met hem samen. Er klinkt muziek van Daan Manneke, Roel van Oosten, Paul K. Takahashi en de in Zwolle wonende Iris van der Ende en Kris Oelbrandt. Aan het eind van het concert is er een kort optreden van celloschool RataKlop onder leiding van Eva Fontijn. Daarmee wordt de overgang gemaakt naar het vervolg van de Dag van de Componist in het Academiehuis. Om 17:00u is er dan Nieuwe Muziek Nu door docenten en studenten van het ArtEZ Conservatorium. ’s Avonds is er vanaf 20:00u Kijk, zonder handen!; dan wordt de midivleugel feestelijke volledig in gebruik genomen als concertinstrument.
In augustus bestaat de Zwolse Beiaardstichting 40 jaar. In dit jubileumjaar is er in plaats van een compact festival vanaf juni elke maand een concert op verschillende plaatsen in de stad. Donderdag 10 juli is Dag van de beiaard als slagwerk. Hou de berichten in de gaten!
Er vallen weer stukken
Aanvang: 15:30u
Luisterplaats: Ossenmarkt