ZWOLLE - Op 10 januari zet een groep enthousiaste heren van de studentenvereniging Oikos Nomos een ludieke en sportieve actie op touw. Dit doen ze ter oprichting van een nieuw mannendispuut: Inter Se Per Ignem. Zij zitten van 08:00 tot 20:00 uur onafgebroken op de fiets om geld op te halen voor onderzoek naar Multiple Sclerose (MS).
Gedurende de twaalf uur zullen de heren hun best doen om zoveel kilometers te fietsen en per gemaakt kilometer een mooi bedrag op te halen. Dit wordt via de vereniging gedaan. Maar ook hopen de heren van donaties van voorbijkomende mensen. Het opgehaalde bedrag komt volledig ten goede aan MS-onderzoek.Voor een van de deelnemers is dit doel extra persoonlijk: een van de heren heeft een moeder met MS. Dit maakt de actie nog betekenisvoller voor hun en benadrukt het belang van onderzoek naar deze ziekte.
Met deze actie willen de initiatiefnemers niet alleen hun nieuwe dispuut op de kaart zetten, maar vooral aandacht vragen voor een ziekte die nog altijd te weinig bekendheid en behandelingsmogelijkheden kent. De heren hopen met hun inspanning een mooi bedrag op te halen én anderen te inspireren hetzelfde te doen.

4.0 ℃



























