ZWOLLE - De Zwolse Beiaardstichting is opgericht op 15 augustus 1985. Ter gelegenheid van dit 40-jarig jubileum is er in plaats van een compact festival vanaf juli vrijwel elke maand minstens 1 concert op verschillende plaatsen in de stad.


Na de drukbezochte Dag van de beiaard als slagwerk in juli blikken we op de oprichtingsdag 15 augustus vanaf 11:00u met drie van de negen oprichters/eerste bestuursleden terug op de afgelopen veertig jaar. Extra feestelijk is dat er twaalf nieuwe klokken in gebruik worden genomen. Deze worden aan de Gemeente Zwolle aangeboden door Rotaryclub Zwolle.

Het is een cadeau uit 2020 omdat toen zowel deze Rotaryclub als de Taylorbeiaard 90 jaar bestonden. De jubileumactiviteiten konden wegens corona niet doorgaan en het gieten van de nieuwe klokken verliep met veel tegenslag.

Natuurlijk klinkt er ook toepasselijke muziek vanaf de Peperbus. Stadsbeiaardier Martien van der Knijff brengt op de de TaylorbeiaardXL een programma dat teruggaat tot 1930.

Dag van de Oprichting en de Twaalf nieuwe klokken

Aanvang: 11:00u

Luisterplaats: tuin van Stadsmuseum ANNO

Toegang: gratis

De eerstvolgende activiteit is Open monumentendag. Op 13 september worden er traditiegetrouw twee concerten verzorgd door beiaardstudenten: Nicolaas Stam en Junko Sakakibara.